Rozbicie się UFO w Roswell

1947, katastrofy, ważne wydarzenia

2 lipca 1947 roku, w pobliżu Roswell, w stanie Nowy Meksyk (USA) rzekomo miało dojść do rozbicia się statku, należącego do istot pozaziemskich.

Wydarzenie nagłośnione zostało przez lokalną prasę.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zdementowały te informacje tłumacząc, że do wypadku faktycznie doszło, ale była to katastrofa balonu meteorologicznego.

Rozbicie się UFO w Roswell ciekawostki


1. Pierwszymi osobami, które zauważyły dziwną maszynę latającą, przypominającą kształtem “dwa talerze zwrócone ku sobie wnętrzem” byli Dan Wilmot i jego żona. Obiekt pojawił się około 22:00 na niebie.

2. UFO rozbiło się na posesji Williama Brazela, który poinformował o zdarzeniu miejscowego szeryfa. Wrak zabrany został do wojskowej bazy w Roswell.

3. Jedna z teorii spiskowych mówi, że istoty pozaziemskie, które znajdowały się na statku, były przetrzymywane i badane w Strefie 51 w Nevadzie (USA).

4. O tym, że na farmie Wiliama Brazera rozbiła się latająca maszyna przypominająca dysk, poinformował lokalne media pułkownik Willliam Blanchard 8 lipca 1947 roku.

5. Sprawa ucichła aż do lat 70-tych. Wtedy to emerytowany podpułkownik, Jesse Marcel, poinformował w jednym z wywiadów, że na miejscu katastrofy w Roswell znalazł szczątki pozaziemskich istot.

6. Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych wyjaśniły w obszernym raporcie, że były to manekiny używane do różnych testów.

7. Wydarzenie z Roswell uznawane jest za “najsłynniejsze na świecie, najdokładniej zbadane i najdokładniej obalone twierdzenie o UFO”.

8. Przesłuchanych zostało ponad 300 osób, które rzekomo widziały szczątki UFO. Tylko 23 z przedstawionych relacji uznano za prawdziwe.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostkę

Rozbicie się UFO w Roswell pytania


Jakiej wielkości było UFO widziane nad Roswell?

Według relacji świadków UFO miało od 5 do 7 m średnicy.

Odpowiedź: Mati


Z jaką prędkością przemieszczało się UFO nad Roswell?

Świadkowie oszacowali, że UFO poruszało się z prędkością od 600 do 800 km/h.

Odpowiedź: Mati


...

Zderzenie dwóch samolotów w Indiach

Zderzenie dwóch samolotów w Indiach

12 listopada 1996 roku nad miejscowością Charkhi Dadri w Indiach doszło do zderzenia się dwóch samolotów w powietrzu. Zginęło łącznie 349 osób.

Serial “Na dobre i na złe”

Serial “Na dobre i na złe”

7 listopada 1999 roku wyemitowany został pierwszy odcinek polskiego serialu medyczno-obyczajowego – “Na dobre i na złe”. Jest to najdłuższy cotygodniowy serial w historii polskiej telewizji.

Hugo

Hugo

W 1990 roku w Danii wyemitowany został po raz pierwszy interaktywny program telewizyjny dla dzieci o nazwie Hugo. Jaki był cel gry? Dlaczego w 2009 roku przestano emitować program Hugo?

Potężne trzęsienie ziemi w Lizbonie

Potężne trzęsienie ziemi w Lizbonie

1 listopada 1755 roku o godzinie 9:40 rano w Lizbonie miało miejsce potężne trzęsienie ziemi, które niemal doszczętnie zrujnowało największe miasto Portugalii.