Rozbicie się UFO w Roswell

1947, katastrofy, ważne wydarzenia

2 lipca 1947 roku, w pobliżu Roswell, w stanie Nowy Meksyk (USA) rzekomo miało dojść do rozbicia się statku, należącego do istot pozaziemskich.

Wydarzenie nagłośnione zostało przez lokalną prasę.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zdementowały te informacje tłumacząc, że do wypadku faktycznie doszło, ale była to katastrofa balonu meteorologicznego.

Rozbicie się UFO w Roswell ciekawostki


1. Pierwszymi osobami, które zauważyły dziwną maszynę latającą, przypominającą kształtem “dwa talerze zwrócone ku sobie wnętrzem” byli Dan Wilmot i jego żona. Obiekt pojawił się około 22:00 na niebie.

2. UFO rozbiło się na posesji Williama Brazela, który poinformował o zdarzeniu miejscowego szeryfa. Wrak zabrany został do wojskowej bazy w Roswell.

3. Jedna z teorii spiskowych mówi, że istoty pozaziemskie, które znajdowały się na statku, były przetrzymywane i badane w Strefie 51 w Nevadzie (USA).

4. O tym, że na farmie Wiliama Brazera rozbiła się latająca maszyna przypominająca dysk, poinformował lokalne media pułkownik Willliam Blanchard 8 lipca 1947 roku.

5. Sprawa ucichła aż do lat 70-tych. Wtedy to emerytowany podpułkownik, Jesse Marcel, poinformował w jednym z wywiadów, że na miejscu katastrofy w Roswell znalazł szczątki pozaziemskich istot.

6. Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych wyjaśniły w obszernym raporcie, że były to manekiny używane do różnych testów.

7. Wydarzenie z Roswell uznawane jest za “najsłynniejsze na świecie, najdokładniej zbadane i najdokładniej obalone twierdzenie o UFO”.

8. Przesłuchanych zostało ponad 300 osób, które rzekomo widziały szczątki UFO. Tylko 23 z przedstawionych relacji uznano za prawdziwe.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostkę

Rozbicie się UFO w Roswell pytania


Jakiej wielkości było UFO widziane nad Roswell?

Według relacji świadków UFO miało od 5 do 7 m średnicy.

Odpowiedź: Mati


Z jaką prędkością przemieszczało się UFO nad Roswell?

Świadkowie oszacowali, że UFO poruszało się z prędkością od 600 do 800 km/h.

Odpowiedź: Mati


III rozbiór Polski

III rozbiór Polski

24 października 1795 roku monarchowie Rosji, Prus i Austrii przeprowadzili III rozbiór Polski. Głównym inicjatorem III rozbioru Polski była Austria. Po III rozbiorze, Polska na 123 lata zniknęła z map.

Wielki pożar w Kopenhadze

Wielki pożar w Kopenhadze

20 października 1728 roku wybuchł największy pożar w historii Kopenhagi. Ponad 20% mieszkańców straciło dach nad głową (ponad 15 000 osób). Dlaczego nie udało się w porę opanować pożaru?

Pierwszy w historii film

Pierwszy w historii film

14 października 1888 roku nakręcony został pierwszy, zachowany film w historii – “Scenka ogrodu z Roundhay”. Ile trwa najstarszy film w historii?

Gigantyczny pożar w Londynie

Gigantyczny pożar w Londynie

2 września 1666 roku w Londynie wybuchł wielki pożar, który strawił 2/3 powierzchni miasta. Ile osób mieszkało w Londynie w 1666 roku? W jaki sposób próbowano gasić pożar?

Często odwiedzane:

Kalendarz wydarzeń